Změny v energetice – téma Událostech a komentářích

Tématem Událostí a komentářů ve čtvrtek 5. února 2015 byla také energetika. Své pozice k novele energetického zákona nebo tlaku na prolomení limitů diskutovali poslanec Ivan Pilný /ANO/, poslanec David Kádner /Úsvit/ a ředitel Aliance pro energetickou soběstačnost Martin Sedlák.


Martin Sedlák v pořadu České televize uvedl, že by se Česko mělo soustředit na prosazování řešení, které nás zbaví závislosti na těžbě uhlí. Jde například o příležitost v energetické renovaci budov nebo možnosti decentralizovaných, obnovitelných zdrojů. Tento směr energetiky podpořil také Ivan Pilný (ANO), předseda Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny. Poslanec Pilný například podpořil instalaci solárních panelů na střechách domů nebo výstavbu bioplynových stanic. Podle něj by se měly právě tyto věci více zapracovat do energetické koncepce.

Záznam pořadu můžete shlédnout v archivu České televize. Pozici Aliance pro energetickou soběstačnost k opakovaným pokusům o prolomení územních limitů těžby hnědého uhlí shrnuje komentář na aktuálně.cz.

Naši partneři

logo4.pngcs_korporatni_bankovnictvi_nove_logo_0.pngsolarniasociace_logo_0.jpg