Střešní solární panely budou mít barvu jako vaše střecha

Pokud vás od instalace střešních panelů odrazuje jejich vzhled, nezoufejte. Bostonský start-up začne v příštím roce prodávat solární panely, které budou měnit barvu a texturu podle druhu střechy, na kterou budou nainstalovány. Tzv. Solar Skin dokáže napodobit střešní tašky, břidlici, dřevo, dlaždice nebo také travnatou plochu.


Zakladatelé start-upu nazvaného Sistine Solar doufají, že jejich produkt pomůže k masovějším instalacím solárních panelů, přesvědčí lidi, že solární panely mohou na střeše domu vypadat hezky a pomůže rozmachu čisté energie.

Inovativní solární panely fungují stejně jako standardní panely - přeměňují sluneční energii na elektřinu, liší se pouze v tom, že byla přidána tenká vrstva odrážející obraz skutečné střechy, který pozorovatel vidí. Technologie dokáže napodobit téměř jakoukoli barvu a texturu střechy. Solar Skin panely mají efektivitu 15 - 17 % produkce elektrické energie, což odpovídá průměrným solárním panelů. Ceny těchto panelů jsou vyšší, ale stále dokáží konkurovat ostatním panelům na trhu.

Zdroj: Takepart.com, SistineSolar

Zdroj fotky: Sistine Solar

Naši partneři

logo4.pngcs_korporatni_bankovnictvi_nove_logo_0.pngsolarniasociace_logo_0.jpg