Developerský projekt šetrný pro životní prostředí? Jde to!

Rezidenční developerská výstavba ohleduplná k životnímu prostředí, zdraví člověka a energetickým zdrojům? Je to možné. Developerská společnost JRD začala úzce spolupracovat s experty, kteří budou nezávisle posuzovat environmentálně šetrné standardy jednotlivých developerských projektů společnosti a svými zkušenostmi přispějí k celkové podpoře ekologického bydlení v České republice.


Developer JRD se energeticky úsporným bytovým projektům věnuje již od svého vzniku a během 13 let spolu s dodavateli pracoval na vývoji a vylepšení materiálů a technologií pro pasivní domy. Jeho cílem je kromě výstavby zdravých, kvalitních a úsporných bytů také posouvání hranic úsporného bydlení k nulovým až aktivním domům a šíření povědomí o prospěšnosti environmentálně šetrných staveb. V rámci této strategie spolupracuje společnost s nezávislými odborníky z oboru životního prostředí. Jedním z nich je Petr Vogel ze společnosti EkoWATT, jenže je také zakládajícím členem České rady pro šetrné budovy a v JRD posuzuje řešení vypracovaná pro jednotlivé projekty a navrhuje změny, které budou mít pozitivní dopad nejen na kvalitu bydlení v bytech společnosti, ale promítnou se také do rozvoje udržitelné výstavby v České republice.

Společnost JRD si zakládá na odpovědnosti ke klientům i životnímu prostředí. Lídrem trhu šetrného bydlení je díky zcela odlišnému přístupu k výstavbě bytových domů, což nejlépe dokládá fakt, že řada zaměstnanců včetně majitele Jana Řežába ve svých projektech i bydlí. Za dob první republiky byl takový přístup samozřejmostí, dnes jde na developerském trhu velkých společností a nadnárodních korporací spíše o výjimku. Protože je mi přístup JRD k šetrné výstavbě velmi blízký, jsem rád, že se mohu zapojit do jejího rychle se rozvíjejícího týmu a předávat své zkušenosti a podněty," říká Petr Vogel, který byl v rámci své konzultační činnosti u návrhu a realizace desítek projektů.

Výsledkem spolupráce s experty na životní prostředí bude stanovení environmentálně šetrných standardů společnosti JRD, které budou pro klienty nově popsány v tzv. zelené knize. Cílem firmy bylo vždy stavět co nejšetrnější budovy, které obyvatelům zaručují zdravé vnitřní prostředí, nízké provozní náklady a špičkové provedení.

Zdroj: Tisková zpráva JRD

Fotka: Ecocity Malešice, projekt JRD

Naši partneři

logo4.pngcs_korporatni_bankovnictvi_nove_logo_0.pngsolarniasociace_logo_0.jpg