Čistá energie i udržitelné technologie jsou na vzestupu i v mediálním prostoru, vznikl nový portál Obnovitelně.cz

Životní prostředí se stává nejen ve světě, ale i v Česku stále významnějším tématem. K tomu přispívá nový zpravodajský portál Obnovitelně.cz, za kterým stojí Aliance pro energetickou soběstačnost a agentura Konektor Social. Web bude přinášet novinky ze světa technologií i inspirující příklady využití chytrých řešení pro život. Oslovit chce oborníky i širokou veřejnost.

Vznik portálu Obnovitelně.cz chápeme jako další etapu naší práce, ve které se zaměřujeme na popularizaci využití obnovitelných zdrojů a dalších součástí moderní energetiky. Naše články se budou vedle obnovitelných zdrojů soustředit na témata jako je akumulace, elektromobilita nebo chytré sítě. Postupně přibydou také témata udržitelné ekonomiky, příklady chytrých řešení pro domácnosti i firmy,“ říká Martin Sedlák, výkonný ředitel Asociace pro energetickou soběstačnost, který má v Obnovitelně.cz na starosti programový rozvoj portálu. Cílem webu je nezávislé zpravodajství o příležitostech v šetrné energetice a udržitelné ekonomice. Nezávislost garantuje redakční rada složená z renomovaných expertů, jde například o profesora Bedřicha Moldana z Univerzity Karlovy nebo Jiřího Gavora, zakladatele konzultační společnosti ENA.

img_9275_0.jpg

Obnovitelně.cz připravují Lukáš Bašta (Konektor Social) a Martin Sedlák (AliES)

 

Motivem pro založení portálu byly zejména úspěchy ocenění Obnovitelné desetiletí. V rámci něho byly oceňovány projekty z oblasti obnovitelných zdrojů pro domácnosti, firmy a města. Druhou motivací je pak možnost aktivně se skrze portál podílet na vytváření image projektů, které se snaží učinit svět lepším místem pro život.

„Kromě už zmíněných témat bude web publikovat články o technologických start-upech, tipy pro firmy na odpovědné a udržitelné podnikání i články cílené na jednotlivce o možnostech, jak žít více ekologicky. Redaktoři webu chtějí kombinovat odbornější témata se zajímavostmi, například aktualitami Čím jezdí Arnold Schwarzenegr nebo Taxi-drony v Dubaji,“ přibližuje Lukáš Bašta, šéfeditor portálu a Head of Content v agentuře Konektor Social.

V blízké budoucnosti je jednou z nejočekávanějších možností energetiky výrazné rozšíření solárních panelů na střechách domů, a díky snížení závislosti na fosilních palivech tedy i zlepšení ovzduší ve městech.  Za tímto účelem je ale zapotřebí zvýšit povědomí o možnostech v této oblasti. Tomáš Buzrla, předseda představenstva Solární asociace, k tomu dodává: „Vítám vznik nového portálu Obnovitelně.cz a věřím, že jeho prostřednictvím budeme moci oslovit řadu zájemců o informace z oblasti fotovoltaiky, baterií nebo elektromobility.“ Solární asociace bude na obsahu portálu spolupracovat jako odborný partner.

img_9298_0.jpg

Křest portálu Obnovitelně.cz: Martin Sedlák (AliES), Lukáš Bašta (Konektor Social) a Tomáš Buzrla (Solární asociace)

 

Portál Obnovitelně.cz je otevřený pro další partnerskou i komerční spolupráci firmám a asociacím působících nejen v sektoru šetrné energetiky, ale i dalších částech moderní ekonomiky s důrazem na ochranu životního prostředí.

Naši partneři

logo4.pngcs_korporatni_bankovnictvi_nove_logo_0.pngsolarniasociace_logo_0.jpg